"Co słychać?" Co Słychać

"Co słychać?" - nr 10 (322) / 2017

Październikowy numer "Co słychać?" o objętości 8 stron otwiera relacja z XXXII Ogólnopolskiego Spotkania Oddziałów PTT, które odbyło się w tym roku w Zakopanem.
Z wieści "z życia ZG PTT" dowiemy się o wyróżnieniach przyznanych Barbarze Morawskiej-Nowak i Maciejowi Zarembie podczas XVIII Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki oraz przyznaniu nowosądeckiemu oddziałowi PTT "Sądeckiego Laura Turystycznego 2017".
Wśród wieści z życia Oddziałów przeczytamy o jubileuszowym, X Festiwalu Górskim "Adrenalinium 2017", którego partnerem od kilku lat jest Oddział PTT w Bielsku-Białej oraz udziale wolontariuszy z PTT w jesiennym liczeniu zwierzyny Babiogórskiego Parku Narodowego. Ten dział uzupełnia notka o pielgrzymce dęblińskiego PTT do Wilna oraz relacje z ostatniego etapu rajdu po Głównym Szlaku Beskidzkim, którego organizatorem był radomski oddział PTT.
W październikowym "Co słychać?" znajdziemy także relację z wakacyjnej wyprawy Oddziału PTT "Beskid" z Nowego Sącza oraz zaproszenie na VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach w Chrzanowie.
Numer uzupełniają wspomnienia: Tadeusza Orłowskiego w 100. rocznicę urodzin oraz Mieczysława Szczuki w 90. rocznicę śmierci.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,84 MB)

Redakcja "Co słychać?"

"Co słychać?" - nr 9 (321) / 2017

Wrześniowy numer "Co słychać?" o objętości 8 stron otwiera relacja z obchodów Roku Mariana Smoluchowskiego, w których aktywny udział wzięli członkowie naszego Towarzystwa. W dziale "z życia ZG PTT" przeczytamy o wyróżnieniach z okazji Światowego Dnia Turystyki, które przyznali członkom naszego Towarzystwa Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa i Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult oraz o niedawno wydanym 25. tomie "Pamiętnika PTT". Wśród wieści z życia Oddziałów dowiemy się o wrześniowym wyjeździe opolskiego oddziału PTT w Tatry oraz udziale grupy z ostrzeszowskiego PTT w 56. Ogólnopolskim Rajdzie "Jesień Chopinowska". Przeczytamy także o jubileuszu Szkolnego Koła PTT z Łabowej, IX Powiatowym Rajdzie na Orientację w Chrzanowie oraz zakończeniu niebieskiego szlaku Tarnów - Wielki Rogacz przez grupę z Oddziału PTT w Tarnobrzegu. Znajdziemy również informację o nowościach wydawniczych. Niedawno ukazał się siódmy, ostatni tom Wielkiej Encyklopedii Gór i Alpinizmu oraz książka Mariusza Sepioło pt. "Himalaistki". Numer zamyka relacja ze spotkania Komisji Ochrony Przyrody przy ZG PTT z Dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego, Szymonem Ziobrowskim.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,56 MB)

Redakcja "Co słychać?"

 

"Co słychać?" - nr 6 (318) / 2017

Czerwcowy numer "Co słychać?" o objętości 12 stron otwiera relacja z finału akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT 2017", który odbył się 3 czerwca na Magurce Wilkowickiej.
W dziale „Z życia ZG PTT” znajdziemy relację ze Zjazdu Delegatów PTT oraz sylwetki nowych członków honorowych PTT, Antoniego Leona Dawidowicza i Romualda Zaręby.
Wśród wieści z życia oddziałów możemy przeczytać o akcji "Sprzątamy Góry Świętokrzyskie z PTT" zorganizowanej przez Oddział PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz konkursach wiedzy o górach dla młodzieży w Kozach i Tarnowie. Po raz pierwszy przyznane zostały przez Koło PTT w Kozach wyróżnienia "Prowadzę na Szczyt...", koledzy z Oddziału Dęblińskiego PTT upamiętnili w Brzezinach żołnierzy AK-WiN, a członkowie oddziałów z Łodzi i Warszawy spotkali się nad Rawką. Znajdziemy tu także artykuły o wyjazdach w Góry Rumunii (O/Nowy Sącz), Pieniny (K/Opole - Sabałowy Klan) oraz wędrówce kolejnym etapem Głównego Szlaku Sudeckiego z O/Chrzanów.
Numer uzupełnia artykuł o międzynarodowej konferencji polsko-ukraińskiej "Spotkania na Pokuciu - Warsztaty Rafajłowskie 2017" oraz podsumowanie taternickich spotkań w tym roku.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,08 MB)

Redakcja "Co słychać?"

 

"Co słychać?" - nr 7-8 (319-320) / 2017

 

Wakacyjny numer "Co słychać?" o objętości 16 stron otwiera relacja z wyjazdu w Dolomity, zorganizowanego przez Oddział PTT z Jaworzna. W środku numeru znajdziemy relacje z wyjazdów do Skandynawii (O/Bielsko-Biała), na Ukrainę (O/Nowy Sącz) oraz Dolomity (O/Łódź). Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy relację z III posiedzenia Prezydium ZG PTT X kadencji oraz omówienie 48. Zjazdu Związku Podhalan, w którym wziął udział Józef Haduch. Z działu "z życia Oddziałów" dowiemy się o czerwcowym wyjeździe radomskiego oddziału PTT w Tatry oraz wizycie grupy z Ostrowca Świętokrzyskiego w czeskich górach. Przeczytamy także o VIII Dęblińskim Dniu Zrównoważonego Transportu, organizowanym przez nowosądecki Beskid - II Biegu i Rajdzie Kurierów oraz wakacyjnym urlopie członków Koła PTT "Sabałowy Klan" z Opola. W tym dziale także o majowym wyjeździe sosnowieckiego PTT w Tatry oraz wakacjach spędzonych na Mładej Horze, do odwiedzin której gorąco zachęcamy. O akcji "Czyste Tatry 2017" przeczytamy z relacji uczestniczących w niej grup z Bielska-Białej i Łodzi. W numerze znajdziemy także zaproszenia na IX Powiatowy Rajd na Orientację, tegoroczną Biesiadę Karpacką oraz wystawę fotografii Ewy Gawlik. Numer zamyka informacja o II Forum Przewodnickim wraz ze szczegółowym planem tego wydarzenia.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,25 MB)

Redakcja "Co słychać?"

"Co słychać?" - nr 5 (317) / 2017

Majowy numer "Co słychać?" o objętości 12 stron otwiera przygotowana przez Ludwika Szymańskiego krótka historia działalności Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Tarnobrzegu, w którym podczas majowego posiedzenia Zarządu Głównego PTT powołano nowy Oddział PTT im. Mieczysława Winiarskiego na bazie istniejącego od 18 lat Koła PTT.
Dział "Z życia ZG PTT" poprzedza zaproszenie na Zjazd Delegatów PTT, który odbędzie się 10 czerwca 2017 r. w Nowym Targu. O powrocie do korzeni, bo to właśnie w tym mieście w roku 1874 zarejestrowano statut Galicyjskiego Towarzystwa Tatrzańskiego pisze Barbara Morawska-Nowak. Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy także relację Jolanty Augustyńskiej z V posiedzenia Zarządu Głównego PTT X kadencji, notkę o kontrowersjach związanych z koleją linową na Kasprowy Wierch oraz informację o wystawie Kazimierza Przerwy-Tetmajera, która tym razem zawitała do Biblioteki Śląskiej w Katowicach (oba teksty Barbary Morawskiej-Nowak).
Wśród wieści z życia oddziałów możemy przeczytać artykuł Szymona Barona o akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT" , której drugie etap odbył się w ostatnią sobotę maja w rejonie Babiej Góry oraz relację Józefa Haducha z seminarium w krakowskiej Bonie, którego bohaterem był Marian Smoluchowski w 100. rocznicę śmierci. Dowiemy się także o wycieczce ostrzeszowian na Ostrów Tumski (E. Idczak) oraz majowej wyprawie Koła PTT "Sabałowy Klan" z Opola w Karkonosze (S. Hyla). O wędrówce długodystansowymi szlakami dowiemy się z kolei z tekstów Jacka Dindorfa pt. "Mały Szlak Beskidzki w 3 dni" oraz Janusza Barszcza pt. "Na Głównym Szlaku Beskidzkim z radomskim oddziałem PTT". Ten dział zamyka informacja o nowym tomiku poezji Janusza Eksnera z Oddziału PTT w Radomiu (Sz. Baron).
Numer uzupełnia artykuł Szymona Barona poświęcony jego niedawnemu wyjazdowi na Azory.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,33 MB)

Redakcja "Co słychać?"